Czwarty grosik dla urzędu …

Written by Mariusz on July 10, 2008

… przeca żreć coś musi.

Nie tylko żreć ale i się ubrać. A jak grosika nie będzie, to urzędnika zastrajkuje.
Ba, i to jak … na różowo, jak na ten przykład w Łodzi:
“W wydziale paszportowym jedna z urzędniczek w okienku obsługuje petentów w różowym topie, spod którego wystają czarne ramiączka stanika.”
Czyż to nie przyjemniejszy widok niż niezadowolona z odrywania jej od kawusi czy też ploteczek gęba darmozjadzkiej biurwy … ech …
No ale mimo tak drastycznej formy protestu, szanse na podwyżki nasi kochani biurokraci mają niewielkie.
Z własnej winy zresztą – geniusze ze związków zawodowych w swoich postulatach zapisały: “500 zł podwyżki dla każdego pracownika merytorycznego”. Znaczy się tych kilku dostanie kasę, a reszta, dla których “merytoryczny” to tylko jakieś trudne słowo, co?

Gdzie indziej nie strajkują tak wakacyjnie, ale za to w inny sposób umilają nam, kochanym petentom i przede wszystkim sobie życie. W Zebrzydowicach wójtowi zrobiło się w biurze tak gorąco, że od 1 lipca zmienił czas urzędowania na 6:30 – 14:30 … i weź tu człowieku załatw coś w takich zbójeckich godzinach – paranoja … ale taka decyzja to pewnie skutek przegrzania.
Podobnie jak światła decyzja urzędników wrocławskiego MPK, którzy postanowili nabyć drogą kupna bardzo ładne, nowe autobusy Mercedes … oczywiście bez klimatyzacji … bo i po co – ludzie mają spacerować a nie zajmować miejsce w środkach masowego rażenia – samo zdrowie.

Aha …
Co to jest:
W pokoju jest czterech a pracuje tylko jeden.
Odpowiedź: Trzech urzędasów i wentylator.

… z najlepszymi pozdrowieniami ze słabo klimatyzowanego i jeszcze gorzej wietrzonego open space …
… tak swoją drogą to najbardziej parszywa z możliwych metoda organizacji przestrzeni biurowej …
… ale to już zupełnie inna historia.


Subscribe to my RSS feed

Leave a Comment