Jacy oni śmieszni …

Written by Mariusz on October 6, 2008

… czyli o braku poczucia obciachu jednego podmiotu medialnego* indywidualnego i jednego zbiorowego.

Podmiot medialny indywidualny: Śmieszny Tusk z podkulonym ogonem

Możliwości są dwie:
Albo człowiek ten jest kompletną ofermą, która wyczytała w sondażach że ciemny lud nie lubi PZPN a już w ogóle tego niedobrego Listkiewicza i postanowiła szybko to wykorzystać do zebrania paru „punktów procentowych”. Na dodatek oferma owa ma kiepskich doradców, kiepskich prawników i najkiepściejszego dostępnego ministra sportu, którego kiepskość jest na poziomie imć ministra Lipca: dobrego chodziarza, którego zawiesił Smorawiński, aby po odwieszeniu zostać ministrem, żeby później zwolnić Smorawińskiego a następnie zostać zwolnionym przez Kaczyńskiego … ech szkoda gadać.

Albo, może … nie, nie, to przecież niemożliwe, żeby całą akcje nasz podmiot przeprowadził tylko dlatego, że nie podobało mu się tych paru kandydatów na prezia, którzy będą startować w wyborach pod koniec miesiąca … niemożliwe … prawda? Niemożliwe, żeby chodziło o jakiś mały interes obsadzenia PZPNu kimś „swoim”, przeca takie rzeczy to najwyżej PSL robi, ale nigdy PO.

Podmiot medialny zbiorowy: nieustający w swoim bojkocie użytkownicy naszej klasy…

… albo też o tym, Jak zarabiać na portalu społecznościowym.

No właśnie, jak? A proszę bardzo:

  • Można zrobić płatną rejestracje … taaa, ale przeca w Internecie jest tyle miejsc gdzie można wywiesić zdjęcie swojego Golfa III i to za darmo.
  • Można obwiesić strony reklamami jak choinkę … no tak, ale w epoce AdBlocków to nie przejdzie, nikt nie kliknie, i centy z Google AdSense nie popłyną
  • Można też w końcu wydzielić część usług serwisu jako płatne. Robi tak z powodzeniem całe mnóstwo portali służących do prezentowania swoich zdjęć (a przecież taka właśnie jest główna funkcja naszej-klasy. Sposób tworzenia bazy użytkowników i ich powiązań to zupełnie osobna sprawa). Można? Okazuje się jednak że nie bardzo. 2.44 pln miesięcznie na głowę, stanęło kością w gardle paru oszołomom, którzy postanowili polansować się nieco przy pomocy „bojkotu” portalu. Cóż, przy 11 milionach użytkowników działa niestety efekt skali i znajdzie się jakaś grupka, pewnie niewielka acz hałaśliwa, o poglądach komunistyczno-rozdawniczych … szkoda gadać.

PS. Jaruzelski ze swoimi 200 stronicami zeznań jest równie śmiesznym podmiotem, ale nie wypada śmiać się ze starszych ludzi.

* podmiot medialny – coś na co człowiek napotyka otwierając telewizor/gazetę/Internet a w ekstremalnych przypadkach również lodówkę


Subscribe to my RSS feed

Leave a Comment